İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kayalıklarda Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı 17 Ocak 2018
foto
İlimiz merkeze bağlı Aksalur Köyü Şahin kayalıklarında mahsur kalan keçi, AFAD arama kurtarma teknisyenleri ve AKDOSD derneği dağcılık ekiplerinin ortaklaşa çalışmalarıyla kurtarıldı. 2 saatlik çalışmanın sonunda bulunduğu yerden çıkartılan keçi sahibine teslim edildi.
[Devamı]
İlimiz Özel Güvenlik Personellerine Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 09 Ocak 2018
foto
İl Emniyet Müdürlüğü ve kurumumuz işbirliği çerçevesinde, ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan özel güvenlik personeline yönelik eğitim verildi. 05-06/01/2018 tarihlerinde Kültür Merkezinde AFAD Şube Müdürü Burhan ÖZÜ tarafından verilen eğitimde; katılımcılara afet yönetimi ve afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış konuları anlatıldı.
[Devamı]
Harşena Dağı'ndan Düşen Çocuklar Kurtarıldı 09 Ocak 2018
foto
İlimiz merkezinde yer alan Harşena Dağı'ndan iki gencin düştükleri ihbarını alan ekiplerimiz olay yerine intikal etti. Kayalıklarda gezerken dengelerini kaybederek düştükleri anlaşılan 2005 doğumlu N.A. hafif yaralı, 2003 doğumlu E.T. ise ağır yaralı olarak kurtarılarak 112 sağlık ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Tavşandağı'nda Mahsur Kalan Vatandaşlarımız Donmak Üzereyken Kurtarıldı 03 Ocak 2018
foto
Merzifon İlçesi Tavşandağı Radar mevkinde iki vatandaşımızın kar nedeniyle mahsur kaldıkları ihbarını alan ekiplerimiz bu gece saat 02:30'da olay yerine sevk edilmiştir. 8x8 amfibik araçla olay yerine varan ekiplerimizin yaklaşık 1 saat süren arama kurtarma çalışmaları neticesinde, mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşılarak kurtarılmıştır.
[Devamı]
Off-road Yaparken Karda Mahsur Kalan 8 Vatandaşımız Kurtarıldı 18 Aralık 2017
foto
17.12.2017 tarihinde Amasya İlimiz merkez Aydınca Köyü Karataş Yaylasına Off Road yapmak için 3 araçla gelen 8 vatandaşımızın yollarını kaybetmesi ve araçlarının çamura saplanması sonucu müdürlüğümüzden 18:45 sıralarında yardım talebinde bulunulmuştur. Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekipleri olay yerine sevk edilmiş olup 6 saatlik yapılan çalışma sonucu 8 vatandaşımız bulundukları yerden kurtarılmıştır.
[Devamı]
AFAD'dan İtfaiye Bölüm Öğrencilerine Arama-Kurtarma Eğitimi 01 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz arama kurtarma personeli tarafından Suluova Meslek Yüksekokulu itfaiye bölümü 2. sınıf öğrencilerine; dağcılık, kurtarmada ip ve düğüm kullanımı ve hafif arama kurtarma eğitimleri verilmiştir. Eğitim sonrasında enkaz altından yaralı çıkarma ve trafik kazalarına müdahale ile ilgili bir tatbikat gerçekleştirilmiştir
[Devamı]
167 Afet Konutu Noter Kurası Çekildi. 27 Ekim 2017
foto
İlimiz Merkez Çakallar, Fethiye, Helkız ve Dere mahallelerinde kaya düşmesi ve heyelan afeti nedeniyle taşınmasına karar verilen 167 hak sahibi aile için yapılan 167 Afet Konutu geçici kabul aşamasında olup, 26.10.2017 tarihinde Amasya Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Noter Kurası ile hak sahibi ailelerin ikamet edecekleri konut bilgileri belirlenmiştir.
[Devamı]
Musaköy'de Kaybolan Vatandaşımızın Cansız Bedenine Ulaşıldı. 26 Ekim 2017
foto
Merkeze bağlı Musaköy'de ikamet eden vatandaşımızla ilgili gelen kayıp ihbarıyla bölgeye hareket eden ekiplerimiz, Kut dağında yoğunlaştırdıkları arama faaliyetleri sonucunda vatandaşımızın cansız bedenine ulaşmışlardır. İ.Y. isimli vatandaşımızın cenazesi, ilgili kurumların olay yerindeki çalışmalarının ertesinde cenaze aracıyla hastaneye sevk edilmiştir.
[Devamı]
AFAD 'dan İtfaiye Bölümü Öğrencilerine Eğitim 25 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüz arama kurtarma personeli tarafından Suluova Meslek Yüksekokulu İtfaiye bölümü öğrencilerine; dağcılık ve kurtarmada ip ve düğüm kullanımı ve hafif arama kurtarma eğitimleri verilmiştir. Eğitim sonrasında Yedikır barajı mevkiinde enkaz altından libaratör marifetiyle yaralı çıkarma ve trafik kazalarına müdahale ile ilgili bir tatbikat gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Merzifon Geri Dönüşüm Tesisinde Yangın Çıktı 25 Ekim 2017
foto
25.10.2017 tarihinde saat 05:16’da Merzifon Kaymakamlık makamından gelen telefon ihbarında; ilimize bağlı Merzifon ilçesi küçük sanayi sitesinde Bektaş hurda geri dönüşüm tesislerinde katı atık,kağıt, lpg ve hurda araçların bulunduğu depoda yangın çıktığı bildirilmiş olup, müdürlüğümüzden arama kurtarma ekibi talep edilmiştir. Akabinde saat 05:30 sularında KBRN ekibi sek edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789