İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD'dan İtfaiye Bölüm Öğrencilerine Arama-Kurtarma Eğitimi 01 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz arama kurtarma personeli tarafından Suluova Meslek Yüksekokulu itfaiye bölümü 2. sınıf öğrencilerine; dağcılık, kurtarmada ip ve düğüm kullanımı ve hafif arama kurtarma eğitimleri verilmiştir. Eğitim sonrasında enkaz altından yaralı çıkarma ve trafik kazalarına müdahale ile ilgili bir tatbikat gerçekleştirilmiştir
[Devamı]
167 Afet Konutu Noter Kurası Çekildi. 27 Ekim 2017
foto
İlimiz Merkez Çakallar, Fethiye, Helkız ve Dere mahallelerinde kaya düşmesi ve heyelan afeti nedeniyle taşınmasına karar verilen 167 hak sahibi aile için yapılan 167 Afet Konutu geçici kabul aşamasında olup, 26.10.2017 tarihinde Amasya Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Noter Kurası ile hak sahibi ailelerin ikamet edecekleri konut bilgileri belirlenmiştir.
[Devamı]
Musaköy'de Kaybolan Vatandaşımızın Cansız Bedenine Ulaşıldı. 26 Ekim 2017
foto
Merkeze bağlı Musaköy'de ikamet eden vatandaşımızla ilgili gelen kayıp ihbarıyla bölgeye hareket eden ekiplerimiz, Kut dağında yoğunlaştırdıkları arama faaliyetleri sonucunda vatandaşımızın cansız bedenine ulaşmışlardır. İ.Y. isimli vatandaşımızın cenazesi, ilgili kurumların olay yerindeki çalışmalarının ertesinde cenaze aracıyla hastaneye sevk edilmiştir.
[Devamı]
AFAD 'dan İtfaiye Bölümü Öğrencilerine Eğitim 25 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüz arama kurtarma personeli tarafından Suluova Meslek Yüksekokulu İtfaiye bölümü öğrencilerine; dağcılık ve kurtarmada ip ve düğüm kullanımı ve hafif arama kurtarma eğitimleri verilmiştir. Eğitim sonrasında Yedikır barajı mevkiinde enkaz altından libaratör marifetiyle yaralı çıkarma ve trafik kazalarına müdahale ile ilgili bir tatbikat gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Merzifon Geri Dönüşüm Tesisinde Yangın Çıktı 25 Ekim 2017
foto
25.10.2017 tarihinde saat 05:16’da Merzifon Kaymakamlık makamından gelen telefon ihbarında; ilimize bağlı Merzifon ilçesi küçük sanayi sitesinde Bektaş hurda geri dönüşüm tesislerinde katı atık,kağıt, lpg ve hurda araçların bulunduğu depoda yangın çıktığı bildirilmiş olup, müdürlüğümüzden arama kurtarma ekibi talep edilmiştir. Akabinde saat 05:30 sularında KBRN ekibi sek edilmiştir.
[Devamı]
Evim Güvenli Evim Projesi 23 Ekim 2017
foto
Birleşmiş Milletler 13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü kapsamında, Suluova MYO'da sivil savunma ve itfaiye bölümü öğrenci ve akademisyenlerinin katılımıyla "Evim Güvenli Evim Semineri" düzenlenmiştir. Düzenlenen seminerin ardından üniversite personeli, öğrenci ve akademisyenlerin katılımıyla tatbikat gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
VALİMİZ DR. OSMAN VAROL, İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU 27 Eylül 2017
foto
Valimiz Dr. Osman Varol, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne çalışma ziyaretinde bulundu. Kuruma gelişinde Valimizi, İl Müdürü Sinan Bulut ve şube müdürleri karşıladı. Daha sonra kurum hizmetleriyle ilgili sunum yapan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Bulut, kurum hizmet binası ve personel durumu ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Verilen bilgilere göre: “İlimizin afetselliği, afet risklerinin neler olduğu ve bu risklere karşı alınan tedbirler anlatıldı. Ayrıca İlimiz Merkez Dere, Helkız, Çakallar ve Şehirüstü mahallelerinde heyelan ve kaya düşmesi nedeniyle hak sahibi vatandaşlarımıza yapılan 167 adet Afet konutları bitirilerek teslim edilmesi konusunda çalışmalar sürdürülmektedir." Ardından Müdürlük Müdahale birimi tarafından Valimize, Afetlerde Kullanılan Arama ve Kurtarma ile Kimyasal ...
[Devamı]
Yeşilırmak'ta Bir Vatandaşımızın Cesedi Bulundu. 21 Eylül 2017
foto
21/09/2017 tarihinde saat 00:30’da 155 polis imdattan alınan ihbarda, ilimize bağlı ziyaret kasabası girişi köprü ayağının yanında 1 adet otomobilin terkedilmiş olarak bulunduğu ve araç içerisinde yapılan jandarmanın incelemesinde 1978 Amasya doğumlu Mevlüt Deniz adında vatandaşımıza ait olduğu tespit edilmiş olup, ailesinin anılan kişinin Yeşilırmağa atlayarak intihar edebileceği düşüncesi ile kurumumuzdan yardım talep edilmiştir.
[Devamı]
Amasya KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta/KBRN Hizmetleri Grubu Planı Eğitimleri Yapıldı. 21 Eylül 2017
foto
Amasya KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta/KBRN Hizmetleri Grubu Planı Eğitimleri 6-7-8/09/2017 tarihlerinde 6 oturumda 18 saatlik sürede tüm kamu kurum ve kuruluşlarından toplam 213 kişiye verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789