İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Taşova İlçesi Yenidere Köyü Mevkiinde Sulama Tahliye Kanalına Düşerek Boğulan Vatandaşın Cansız Bedeni Sıkıştığı Yerden Çıkarıldı. 31 Temmuz 2018
foto
28.07.2018 tarihinde saat 00:15’de Alo 122 acil çağrı hattına gelen ihbarda, İlimize bağlı Taşova – Yenidere Köyü nüfusuna kayıtlı 1940 doğumlu Hulisi ÇAKIR’ın Yerkozlu Karabük Sulama Tahliye Kanalına düştüğü bildirilmiştir.
[Devamı]
Taşova'da Uçurumdan Düşen Kişi Kurtarıldı 23 Temmuz 2018
foto
Taşova Arpaderesi mevkiinde bir kişinin uçurumdan atladığı ve bulunamadığı ihbarını alan ekiplerimiz vatandaşımızı yaralı olarak kurtarmış ve sağlık ekiplerine teslim etmiştir.
[Devamı]
Yaylada Mahsur Kalan Vatandaşlarımız Kurtarıldı 21 Temmuz 2018
foto
Hamamözü Tekçam köyü yaylasında meydana gelen aşırı yağıştan dolayı mahsur kalan vatandaşlarımız ekiplerimizce kurtarılarak jandarma ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Sulama Kanalına Düşen Çocuk Bulundu 16 Temmuz 2018
foto
Alo 122 acil çağrı hattına gelen ihbarda, Amasya merkez Dadı köyde kayıp bir çocuk olduğu bildirilmiştir. Kısa süre içerisinde olay yerine hareket eden arama kurtarma ekiplerimiz, 5 yaşında olduğu anlaşılan çocuğumuzun sulama kanalına düşmesinden şüphelenerek aramaları sulama kanalında yoğunlaştırmışlardır. Sulama kanalında dalgıçlarla yapılan arama sonucunda çocuğumuzun cansız bedenine ulaşılmıştır.
[Devamı]
Kayalıklarda Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı 02 Temmuz 2018
foto
İlimiz Ziyaret beldesinde bulunan dağlık bölgede bir keçinin mahsur kaldığı ihbarını alan ekibimizin gerçekleştirdiği kurtarma çalışması başarılı bir şekilde sonuçlanmış ve keçi sahibine sağ salim teslim edilmiştir.
[Devamı]
Dere Yatağında Mahsur Kalan Büyükbaş Hayvan Kurtarıldı 28 Haziran 2018
foto
Amasya Çakallar Mahallesinde uçurumdan düşerek dere yatağında mahsur kalan büyükbaş hayvanı kurtarmak için harekete geçen ekiplerimiz uzun uğraşlar sonucu kurtarma işlemini başarıyla tamamlamışlardır.
[Devamı]
Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı 25 Haziran 2018
foto
Apartman boşluğunda sahipsiz bir kedinin mahsur kaldığı ve bulunduğu yerden vatandaşlarca çıkarılamadığı ihbarını alan ekiplerimiz uzun uğraşlar sonucunda kediyi sağ salim kurtarmışlardır.
[Devamı]
KBRN Müdahalesi 11 Mayıs 2018
foto
Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan vatandaşımız için olay yerine KBRN ekibi sevk edilmiştir. Ekibimizin yaptığı ölçümlerde zirai ilaç kalıntıları tespit edilmiş ve ardından dekontanimasyon prosedürleri uygulanmıştır. İşlemin ardından söz konusu ilaç kutusu yetkililere teslim edilmiş ve vatandaşımız yoğun bakıma alınmış,
[Devamı]
Kayıp Vatandaş Bulundu 03 Mayıs 2018
foto
İlimize bağlı Aydınca Beldağı köyünde 86 yaşındaki H.B.'nin kayıp olduğu ihbarını alan ekiplerimiz ormanlık alanda yürüttükleri çalışmalar sonucunda kayıp vatandaşımıza ulaşmışlardır. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen ve yaralı olduğu anlaşılan vatandaşımız tedavisi için sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Haberleşme Hizmet Grup Toplantısı Gerçekleştirildi 19 Nisan 2018
foto
İlimiz Amasya Afet Müdahale Planında yer alan haberleşme hizmet grubu ana çözüm ortağı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Samsun Bölge Müdürlüğü koordinatörlüğünde kurumumuzun ve diğer destek çözüm ortağı kurum ve kuruluşların katılımıyla Amasya Telekom İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011