İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Sivil Savunma Etkinlikleri 07 Mart 2017
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Sivil Savunma Etkinlikleri çerçevesinde, İlimizde Macit Zeren Fen Lisesi,Serdar Zeren İlkokulu, Amasya Anadolu Lisesi, Amasya Kutlubey Koleji'nde yangın söndürme, tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Akabinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama kurtarma ekiplerine ait arama ve kurtarmada kullandıkları alet ve ekipmanları sergisi açılmış olup bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapılmıştır. Ayrıca Amasya Park Alışveriş Merkezi'nde Doğal Afetler konusunda bilgilendirme yapılmış olup vatandaşlarımıza broşür dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
Amasya PARK AVM'de 28 Şubat Sivil Savunma Günü Etkinlikleri 28 Şubat 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla il genelinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Amasya Park AVM'de AFAD standı açıldı. Etkinlikte; Müdürlüğümüz personelleri vatandaşları afet ve acil durum prosedürlerleri hakkında bilgilendirilerek hazırlanan broşürleri dağıttılar. Afete Hazır Amasya için yapılan kurumsal çalışmalar, gerçekleştirilen eğitimler ve tatbikatlar hakkında da bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte vatandaşlara afete hazır bir toplum için desteklerinin önemli olduğu ifade edildi.
[Devamı]
HES Kanalına Düşen Vatandaşımızın Cesedine Ulaşıldı 22 Şubat 2017
foto
21/02/2017 tarihinde saat 18:55’de Taşova İlçe Jandarma Komutanlığından gelen ihbarda Taşova ilçesi Ilıca Yeni Mahallesi Hes kanalına kum yüklü traktörle birlikte bir vatandaşımızın düştüğü bilgisi alınması üzerine İlimiz İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü su altı arama kurtarma ekibi ile ilimiz belediyesi su altı arama kurtarma ekibi olay yerine sevk edilmiştir. Yapılan aramalar sonucunda saat 22:30’da Amasya Taşova ilçesi Dere köyü nüfusuna kayıtlı 55 yaşlarında Hasan KORKMAZ isimli vatandaşımızın cesedine ulaşılmıştır. Olay yerinde bulunan yetkili Savcının incelemesinden sonra emniyet ve sağlık yetkililerine ceset teslim edilmiştir.
[Devamı]
Çamura Saplanan Araç ve İçindeki Vatandaşlarımız kurtarıldı. 09 Şubat 2017
06/02/2017 tarihinde 15:’10’da Müdürlüğümüze gelen telefon ihbarında Yağmur Köyü Taş Ocağı mevkii paraşüt tepesine ayrılan ham yol üzerinde çamura saplanarak 1 adet otomobilin içerisinde 2 adet vatandaşımızın mahsur kaldığı ihbarı üzerine Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibi tam donanımlı 4x4 ara ile birlikte olay yerine sevk edilmiştir. Olay yerine intikal eden ekibimiz çamur içerisinde kalan 1 adet otomobili ve mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmışladır.
[Devamı]
Suluova Derinöz Mevkiinde Mahsur Kalan Vatandaşlarımız Kurtarıldı. 30 Ocak 2017
foto
28.01.2017 tarihinde İlimize bağlı Suluova İlçesi Derbaşalan Derinöz Köyü barajı mevkiinde kar nedeniyle mahsur kalan Ahmet DEMİR, Kürşat DEHNE ve Elvan DEMİR isimli vatandaşlarımız kurtarılarak 112 Sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Yeşilırmak Nehri'nde Bulunan Kimliği Belirsiz Ceset Çıkarıldı. 24 Ocak 2017
foto
24.01.2017 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz dalgıç personeli İlimiz Merkez Aşağı Kayrak Köyü köyiçi mevkiinde Yeşilırmak Nehri içerisinde ağaca takılı vaziyette bulunan kimliği belirsiz vatandaşın cesedini çıkarılarak yetkili Savcının kontrolünden sonra Jandarma ekibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Sayın Valimizin Kurumumuza Ziyareti 03 Ocak 2017
foto
Vali Salih Işık kurumumuzu ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında brifing aldı. Ziyarette İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Bulut ve kurum personeli tarafından karşılanan Vali Işık kuruma ait binayı gezerek kullanılan araç- gereçlerle ilgili bilgi aldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün çalışmaları hakkında brifing alan Vali Işık’a arama kurtarma ve müdahale hizmetlerinde kullanılan araç gereç ve malzemelerin tanıtımı yapıldı. Müteakiben arama kurtarma faaliyetleri, TAMP Amasya, bütünleşik afet tehlike haritaları çalışmaları ve ilimizde yapılmakta olan 167 Afet Konutları hakkında bilgi alan Vali Işık, Müdürlük hizmet binasının yapımı ve diğer konularla ilgili İl Müdürü Bulut ile görüştü.
[Devamı]
Ulusal Tatbikat İçin TAMP-AMASYA Hizmet Grup Başkanları ve Kaymakamlık Yetkilileriyle Toplantı Gerçekleştirildi. 06 Aralık 2016
foto
Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan saha destekli masabaşı ulusal tatbikat için, TAMP-Amasya hizmet grup başkanları ve İlçe kaymakamlık yazı işleri müdürlerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Amasya AFAD hizmet binası toplantı salonunda İl Müdürü Sinan BULUT ve AADYM Şube Müdür vekili Burhan ÖZÜ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, belirlenen senaryonun başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi için hizmet grup başkanlarıyla görüş alışverişinde bulunuldu. Senaryoya ilişkin ayrıntıların görüşüldüğü toplantıda Enformasyon memurları Seher TURAN ve Şinasi ÇİĞDEM; 0-72 saat arasında tüm hizmet gruplarının sorumluluğundaki alanlar dahilinde müdahale adımlarının planlamasıyla ilgili soruları cevaplandırdılar....
[Devamı]
Dağda Mahsur Kalan Keçiler AFAD Ekiplerince Kurtarıldı. 28 Kasım 2016
foto
Müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi, İlimiz Merkez Aynalı Mağaranın üstünde dağlık alanda mahsur kalan 3 adet keçiyi dağcılık marifetiyle 3 saatlik çalışmaları sonucunda kurtararak vatandaşımıza teslim etmiştir.
[Devamı]
Uçuruma Düşen Vatandaşımız Kurtarıldı 22 Kasım 2016
foto
22.11.2016 tarihinde saat 16:05’de 112’den alınan ihbarda, bir vatandaşımızın İlimiz Merkez Savadiye Mahallesi Zincirlikaya mevkii dağlık alanda yürürken ayağı kayarak yaklaşık 20 metre civarında yükseklikten uçuruma düştüğü bildirilmesi üzerine müdürlüğümüz arama kurtarma ekibi olay yerine sevk edilmiştir.Ekibimiz 2 saat süren çalışma sonucunda uçurumdan düşen Murat BAYKAL isimli yaralı vatandaşımızı dağcılık marifetiyle bulunduğu yerden çıkararak yetkili sağlık ekibine teslim etmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456