İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Uçurumda Mahsur Kalan Vatandaşlar Ekiplerimizce Kurtarılmıştır 18 Nisan 2017
foto
16/04/2017 tarihinde Alo122 hattımıza gelen ihbarda, İlimize bağlı Suluova ilçesi Boyalı Köyü Akdağ vericisi altında uçurumun kenarında araçlarıyla 4 vatandaşımızın mahsur kaldığı bildirilmiş olup, akabinde arama kurtarma ekiplerimiz harekete geçmiş ve mahsur kalan vatandaşlarımız araçla beraber kurtarılmıştır.
[Devamı]
Araba ile Yeşilırmak'a Düşen Vatandaşımız Bulundu 14 Nisan 2017
foto
10.04.2017 tarihinde İlimiz Merkez Hacılar Meydanı mahallesi Macit Zeren Fen Lisesi arkasında Yeşilırmak içerisinde yapımı devam eden köprü ayaklarının oluşturduğu gölete aracıyla düşerek kayıp olan İlimiz ilçesi Suluova Hürriyet mahallesinde ikamet eden yaklaşık 20 yaşlarında olan Kaya DURUKAN isimli vatandaşımıza 14.04.2017 tarihinde sabah saat 09:40’da Müdürlüğümüz dalgıç personeli, Amasya belediyesi İtfaiye dalgıç personeli ve Sinop Emniyet Müdürlüğü dalgıç personelinin çalışmaları sunucunda anılan şahsın cesedine ulaşılmıştır. Yetkili Savcının incelemesinden sonra sağlık ekipleri ile İlimiz Emniyet Müdürlüğü ekibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Ulusal Afet Yönetim Platformumuz AYDES'in Tanıtımı Yapıldı 07 Nisan 2017
foto
Ulusal afet yönetim platformumuz AYDES ( Afet Yönetim ve karar Destek Sistemi) ve vatandaşlarımıza açılacak olan Afet Bildir uygulamasının tanıtımı 7 Nisan’da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığında yapıldı.
[Devamı]
Kayalıktan Düşen Vatandaşımız Kurtarılmıştır. 06 Nisan 2017
01.04.2017 tarihinde 112’den gelen telefon ihbarında İlimiz Merkez Yüksekokul Kuru Baraj mevkiinde bir vatandaşımızın kayalıktan düştüğü ve sağlık ekiplerinin bulunduğu yerden çıkarılamadığı ve Kurumumuzdan arama kurtarma ekibi talep edilmiş ve akabinde kurumumuzca görevlendirme yapılmıştır.Çorum doğumlu Hakan BAYKAN adındaki vatandaşımızı arama kurtarma ekibimiz yaklaşık 1 saat çalışma sonucunda düştüğü yerden dağcılık marifetiyle çıkarılarak 112 Sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Merhaba AYDES 05 Nisan 2017
foto
Ulusal afet yönetim platformumuz AYDES ( Afet Yönetim ve karar Destek Sistemi) ve vatandaşlarımıza açılacak olan Afet Bildir uygulamasının tanıtımı 7 Nisan’da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığında yapılacaktır. Türkiye'nin Şefkat Eli AFAD' dan Afet yönetiminde Çağ Kapatıp Çağ Açacak Proje AYDES' e Merhaba...
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Sivil Savunma Etkinlikleri 07 Mart 2017
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası Sivil Savunma Etkinlikleri çerçevesinde, İlimizde Macit Zeren Fen Lisesi,Serdar Zeren İlkokulu, Amasya Anadolu Lisesi, Amasya Kutlubey Koleji'nde yangın söndürme, tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Akabinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama kurtarma ekiplerine ait arama ve kurtarmada kullandıkları alet ve ekipmanları sergisi açılmış olup bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapılmıştır. Ayrıca Amasya Park Alışveriş Merkezi'nde Doğal Afetler konusunda bilgilendirme yapılmış olup vatandaşlarımıza broşür dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
Amasya PARK AVM'de 28 Şubat Sivil Savunma Günü Etkinlikleri 28 Şubat 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla il genelinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Amasya Park AVM'de AFAD standı açıldı. Etkinlikte; Müdürlüğümüz personelleri vatandaşları afet ve acil durum prosedürlerleri hakkında bilgilendirilerek hazırlanan broşürleri dağıttılar. Afete Hazır Amasya için yapılan kurumsal çalışmalar, gerçekleştirilen eğitimler ve tatbikatlar hakkında da bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte vatandaşlara afete hazır bir toplum için desteklerinin önemli olduğu ifade edildi.
[Devamı]
HES Kanalına Düşen Vatandaşımızın Cesedine Ulaşıldı 22 Şubat 2017
foto
21/02/2017 tarihinde saat 18:55’de Taşova İlçe Jandarma Komutanlığından gelen ihbarda Taşova ilçesi Ilıca Yeni Mahallesi Hes kanalına kum yüklü traktörle birlikte bir vatandaşımızın düştüğü bilgisi alınması üzerine İlimiz İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü su altı arama kurtarma ekibi ile ilimiz belediyesi su altı arama kurtarma ekibi olay yerine sevk edilmiştir. Yapılan aramalar sonucunda saat 22:30’da Amasya Taşova ilçesi Dere köyü nüfusuna kayıtlı 55 yaşlarında Hasan KORKMAZ isimli vatandaşımızın cesedine ulaşılmıştır. Olay yerinde bulunan yetkili Savcının incelemesinden sonra emniyet ve sağlık yetkililerine ceset teslim edilmiştir.
[Devamı]
Çamura Saplanan Araç ve İçindeki Vatandaşlarımız kurtarıldı. 09 Şubat 2017
06/02/2017 tarihinde 15:’10’da Müdürlüğümüze gelen telefon ihbarında Yağmur Köyü Taş Ocağı mevkii paraşüt tepesine ayrılan ham yol üzerinde çamura saplanarak 1 adet otomobilin içerisinde 2 adet vatandaşımızın mahsur kaldığı ihbarı üzerine Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibi tam donanımlı 4x4 ara ile birlikte olay yerine sevk edilmiştir. Olay yerine intikal eden ekibimiz çamur içerisinde kalan 1 adet otomobili ve mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmışladır.
[Devamı]
Suluova Derinöz Mevkiinde Mahsur Kalan Vatandaşlarımız Kurtarıldı. 30 Ocak 2017
foto
28.01.2017 tarihinde İlimize bağlı Suluova İlçesi Derbaşalan Derinöz Köyü barajı mevkiinde kar nedeniyle mahsur kalan Ahmet DEMİR, Kürşat DEHNE ve Elvan DEMİR isimli vatandaşlarımız kurtarılarak 112 Sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456