İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kayıp Çocuk Bulundu 27 Ağustos 2017
foto
27/08/2017 tarihinde saat 00:45’de 156 Jandarma ihbar hattına gelen ihbarda, Suluova'ya mevsimlik işçi olarak çalışmaya gelen ailenin 12 yaşlarındaki çocuğunun kayıp olduğu bildirilmiştir. Müdürlüğümüz arama kurtarma ekiplerinin Jandarma ekipleriyle arazi ve köy evlerinde gerçekleştirdiği arama çalışmaları sonucunda kayıp çocuk sabah 06:30 sularında bulunarak ailesine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Kurumumuzu Ziyaret Etti. 07 Ağustos 2017
foto
07.08.2017 tarihinde Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı İlhami DEMİR kurumumuzu ziyaret etti.
[Devamı]
Merzifon'da Yolcu Otobüsü Devrildi 07 Ağustos 2017
foto
05/08/2017 tarihinde saat 06:10'da Samsun Merzifon karayolunda meydana gelen otobüs kazasına arama kurtarma ekiplerimiz müdahale etti. Olay yerinden tahliye edilen vatandaşlarımız, yetkililer nezaretinde çeşitli hastanelere sevk edildi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
[Devamı]
Merzifon'da Boğulma Vakası 04 Ağustos 2017
foto
İlimiz Merzifon İlçesi Hırka Köyü göletine serinlemek amacıyla giren ve kaybolan vatandaşımızın cansız bedenine, 12 saat süren çalışmalar sonucunda ulaşılmıştır.
[Devamı]
KBRN Ekibimiz, Tanker Kazasına Müdahale Etti 17 Temmuz 2017
foto
LPG tankerinin Amasya Çorum-Mecitözü karayolunda şarampole devrildiği ihbarı üzerine KBRN ekibi olay yerine sevk edilmiştir. Ekiplerimizin aracın çevresi ve içerisinde yaptıkları gaz ölçümleri neticesinde herhangi bir sızıntı olmadığı tespit edilmiştir.
[Devamı]
"O Kahraman Benim" Projesi Amasya'da İlgi Gördü 17 Temmuz 2017
foto
“Türkiye Afet Müdahale Planı ile Afet Yönetim Sistemine vatandaşlarımızı aktif şekilde dahil etmeye yönelik atılan en önemli adımlardan biri olan O Kahraman Benim kampanyası Amasya'da ilgiyle karşılandı.
[Devamı]
Dere Yatağına Saplanan Araç Ekiplerimizce Kurtarıldı 10 Temmuz 2017
foto
Amasya Merkez Kızoğlu köyüne, numune alma çalışmalarını gerçekleştirmek için giden MTA ekibi ve aracı, saplandığı dere yatağından AFAD ekiplerince çıkartılarak kurtarılmıştır.
[Devamı]
Çamura Saplanan Araç ve İçindeki Vatandaşlar Kurtarıldı 29 Mayıs 2017
foto
İlimize bağlı Ziyaret Kasabası üstü dağlık alanda içerisinde 2 vatandaşımızın aracının çamura saplandığı ve çıkarılamadığı ihbarı üzerine harekete geçen ekiplerimiz, vatandaşlarımız ve araçlarını 2 saat süren çalışma sonucunda bulunduğu yerden çıkarmışlardır.
[Devamı]
Uçurumdan Dereye Düşen Büyükbaş Hayvan Kurtarıldı 22 Mayıs 2017
foto
Jandarma ihbarı ile harekete geçen ekiplerimiz, Taşova ilçesi Alçakbel mevkinde mahsur kalan büyükbaş hayvanı kurtarma çalışması gerçekleştirmiştir. Ormanlık alandaki yaklaşık 150 metrelik bir uçurumun bitimindeki derenin içerisine düşen büyükbaş hayvan, ekiplerimizin dağcılık marifeti ve vatandaşlarımızın gayretleriyle 3 saatlik süren çalışma sonunda bulunduğu yerden çıkarılarak sahibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
AFAD VE UMKE İşbirliğiyle Bölgesel Tatbikat 18 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüz arama-kurtarma ekipleri ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ortak çalışmasıyla Suluova ilçesi Yedikır Tesislerinde bölge tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Sayın Valimiz Salih IŞIK, Suluova Kaymakamı Vural KARAGÜL, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan BULUT, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK ve İl Sağlık Müdürü M. Rüştü ERTOSUN'un da bulunduğu tatbikatta, Samsun, Ordu, Sinop ve Amasya UMKE'den toplam 61 gönüllü sağlık çalışanı görev almıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678