İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KBRN Ekibimiz, Tanker Kazasına Müdahale Etti 17 Temmuz 2017
foto
LPG tankerinin Amasya Çorum-Mecitözü karayolunda şarampole devrildiği ihbarı üzerine KBRN ekibi olay yerine sevk edilmiştir. Ekiplerimizin aracın çevresi ve içerisinde yaptıkları gaz ölçümleri neticesinde herhangi bir sızıntı olmadığı tespit edilmiştir.
[Devamı]
"O Kahraman Benim" Projesi Amasya'da İlgi Gördü 17 Temmuz 2017
foto
“Türkiye Afet Müdahale Planı ile Afet Yönetim Sistemine vatandaşlarımızı aktif şekilde dahil etmeye yönelik atılan en önemli adımlardan biri olan O Kahraman Benim kampanyası Amasya'da ilgiyle karşılandı.
[Devamı]
Dere Yatağına Saplanan Araç Ekiplerimizce Kurtarıldı 10 Temmuz 2017
foto
Amasya Merkez Kızoğlu köyüne, numune alma çalışmalarını gerçekleştirmek için giden MTA ekibi ve aracı, saplandığı dere yatağından AFAD ekiplerince çıkartılarak kurtarılmıştır.
[Devamı]
Çamura Saplanan Araç ve İçindeki Vatandaşlar Kurtarıldı 29 Mayıs 2017
foto
İlimize bağlı Ziyaret Kasabası üstü dağlık alanda içerisinde 2 vatandaşımızın aracının çamura saplandığı ve çıkarılamadığı ihbarı üzerine harekete geçen ekiplerimiz, vatandaşlarımız ve araçlarını 2 saat süren çalışma sonucunda bulunduğu yerden çıkarmışlardır.
[Devamı]
Uçurumdan Dereye Düşen Büyükbaş Hayvan Kurtarıldı 22 Mayıs 2017
foto
Jandarma ihbarı ile harekete geçen ekiplerimiz, Taşova ilçesi Alçakbel mevkinde mahsur kalan büyükbaş hayvanı kurtarma çalışması gerçekleştirmiştir. Ormanlık alandaki yaklaşık 150 metrelik bir uçurumun bitimindeki derenin içerisine düşen büyükbaş hayvan, ekiplerimizin dağcılık marifeti ve vatandaşlarımızın gayretleriyle 3 saatlik süren çalışma sonunda bulunduğu yerden çıkarılarak sahibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
AFAD VE UMKE İşbirliğiyle Bölgesel Tatbikat 18 Mayıs 2017
foto
Müdürlüğümüz arama-kurtarma ekipleri ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ortak çalışmasıyla Suluova ilçesi Yedikır Tesislerinde bölge tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Sayın Valimiz Salih IŞIK, Suluova Kaymakamı Vural KARAGÜL, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan BULUT, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK ve İl Sağlık Müdürü M. Rüştü ERTOSUN'un da bulunduğu tatbikatta, Samsun, Ordu, Sinop ve Amasya UMKE'den toplam 61 gönüllü sağlık çalışanı görev almıştır.
[Devamı]
Menfeze Düşen Yavru Köpek Kurtarıldı 15 Mayıs 2017
foto
Amasya-Taşova karayolu Filingirler mevkisinde yol üzerindeki delikten menfeze düşen yavru köpek, uzun süren çalışmalar sonunda çıkarılmıştır.
[Devamı]
Derenin İçine Düşen İnek Kurtarıldı. 03 Mayıs 2017
foto
02/05/2017 tarihinde saat 16:30’da alınan ihbara göre ilimize bağlı Yassıçal Kasabası ormanlık alanda kayalıklardan yaklaşık 100 metre derinliğindeki derenin içerisinde düşen 1 adet büyükbaş hayvanı il afet ve acil durum müdürlüğümüz arama kurtarma ekibimiz dağcılık marifeti ve vatandaşlarımız ile bulunduğu yerden çıkarılarak sahibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Uçurumda Mahsur Kalan Vatandaşlar Ekiplerimizce Kurtarılmıştır 18 Nisan 2017
foto
16/04/2017 tarihinde Alo122 hattımıza gelen ihbarda, İlimize bağlı Suluova ilçesi Boyalı Köyü Akdağ vericisi altında uçurumun kenarında araçlarıyla 4 vatandaşımızın mahsur kaldığı bildirilmiş olup, akabinde arama kurtarma ekiplerimiz harekete geçmiş ve mahsur kalan vatandaşlarımız araçla beraber kurtarılmıştır.
[Devamı]
Araba ile Yeşilırmak'a Düşen Vatandaşımız Bulundu 14 Nisan 2017
foto
10.04.2017 tarihinde İlimiz Merkez Hacılar Meydanı mahallesi Macit Zeren Fen Lisesi arkasında Yeşilırmak içerisinde yapımı devam eden köprü ayaklarının oluşturduğu gölete aracıyla düşerek kayıp olan İlimiz ilçesi Suluova Hürriyet mahallesinde ikamet eden yaklaşık 20 yaşlarında olan Kaya DURUKAN isimli vatandaşımıza 14.04.2017 tarihinde sabah saat 09:40’da Müdürlüğümüz dalgıç personeli, Amasya belediyesi İtfaiye dalgıç personeli ve Sinop Emniyet Müdürlüğü dalgıç personelinin çalışmaları sunucunda anılan şahsın cesedine ulaşılmıştır. Yetkili Savcının incelemesinden sonra sağlık ekipleri ile İlimiz Emniyet Müdürlüğü ekibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567