İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
AMASYA
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KBRN Müdahalesi 11 Mayıs 2018
foto
Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan vatandaşımız için olay yerine KBRN ekibi sevk edilmiştir. Ekibimizin yaptığı ölçümlerde zirai ilaç kalıntıları tespit edilmiş ve ardından dekontanimasyon prosedürleri uygulanmıştır. İşlemin ardından söz konusu ilaç kutusu yetkililere teslim edilmiş ve vatandaşımız yoğun bakıma alınmış,
[Devamı]
Kayıp Vatandaş Bulundu 03 Mayıs 2018
foto
İlimize bağlı Aydınca Beldağı köyünde 86 yaşındaki H.B.'nin kayıp olduğu ihbarını alan ekiplerimiz ormanlık alanda yürüttükleri çalışmalar sonucunda kayıp vatandaşımıza ulaşmışlardır. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen ve yaralı olduğu anlaşılan vatandaşımız tedavisi için sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Haberleşme Hizmet Grup Toplantısı Gerçekleştirildi 19 Nisan 2018
foto
İlimiz Amasya Afet Müdahale Planında yer alan haberleşme hizmet grubu ana çözüm ortağı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Samsun Bölge Müdürlüğü koordinatörlüğünde kurumumuzun ve diğer destek çözüm ortağı kurum ve kuruluşların katılımıyla Amasya Telekom İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
[Devamı]
KBRN Eğitimleri 18 Nisan 2018
foto
Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’un 16.03.2018 tarih ve 2648 sayılı yazılı talimatlarıyla İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan hassas ve stratejik öneme haiz kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarında KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) saldırılarına karşı korunma yolları, farkındalık ve şüpheli posta eğitimleri verilmesi istenmiştir.
[Devamı]
Kayalık Bölgede Mahsur Kalan Vatandaşlarımız Kurtarıldı 04 Nisan 2018
foto
01.04.2018 tarihinde İlimiz merkeze bağlı Yağmur köyü Paraşüttepe mevkiinde 2 vatandaşımızın mahsur kaldığı ihbarını alan ekiplerimiz 4x4 arama kurtarma aracı ile birlikte olay yerine çok kısa bir zamanda ulaşarak, vatandaşlarımızı kurtarmışlardır.
[Devamı]
Dere Mahallesinde Kaya Düşmesi Olayı Meydana Geldi 03 Nisan 2018
foto
İlimiz Merkez Dere Mahallesinde 01.04.2018 Pazar günü saat 02:00 sularında kaya düşmesi meydana gelmiştir. Kaya düşmesinin yaşandığı alan afete maruz bölge olup, AFAD Başkanlığımızca bu bölgede ikamet eden 84 hak sahibi vatandaşımıza afet konutları yaptırılmış ve 2017 yılı Aralık ayı itibariyle hak sahiplerine teslim edilmiştir. AFAD konutlarının teslimine müteakip hak sahibi vatandaşlarımızın yeni konutlarına taşınması sağlanmış ve eski konutların büyük oranda yıkımı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Yeni Deprem Tehlike Haritası Yayımlandı 21 Mart 2018
foto
En son 1996 yılında yürürlüğe giren Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yenilenmiş, 18 Mart 2018 tarih ve 30364 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır. Yeni harita 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecektir.
[Devamı]
01-07 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 09 Mart 2018
foto
01-07 Mart 2018 Deprem Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Amasya İl Müdürlüğü, Özel Deha Gündüz Bakım Evi Müdürlüğü, Alptekin Anadolu Lisesi, Amasya Anadolu Lisesi, Amasya Sosyal Bilimler Lisesi, Türk Telekom Anadolu İmam hatip Lisesi, Amasya Lisesi, Amasya Güzel Sanatlar Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Amasya Spor Lisesi, 12 Haziran Lisesi, Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlkokulu Müdürlüğü, Merkez 65 Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu Müdürlüğü, personel ve öğrencilerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verilerek tatbikat gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Kayalıklarda Mahsur Kalan Keçi Kurtarıldı 17 Ocak 2018
foto
İlimiz merkeze bağlı Aksalur Köyü Şahin kayalıklarında mahsur kalan keçi, AFAD arama kurtarma teknisyenleri ve AKDOSD derneği dağcılık ekiplerinin ortaklaşa çalışmalarıyla kurtarıldı. 2 saatlik çalışmanın sonunda bulunduğu yerden çıkartılan keçi sahibine teslim edildi.
[Devamı]
İlimiz Özel Güvenlik Personellerine Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 09 Ocak 2018
foto
İl Emniyet Müdürlüğü ve kurumumuz işbirliği çerçevesinde, ilimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan özel güvenlik personeline yönelik eğitim verildi. 05-06/01/2018 tarihlerinde Kültür Merkezinde AFAD Şube Müdürü Burhan ÖZÜ tarafından verilen eğitimde; katılımcılara afet yönetimi ve afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış konuları anlatıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910