İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Amasya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

VALİMİZ DR. OSMAN VAROL, İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ÇALIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU 27 Eylül 2017

Valimiz Dr. Osman Varol, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne çalışma ziyaretinde bulundu. Kuruma gelişinde Valimizi, İl Müdürü Sinan Bulut ve şube müdürleri karşıladı.
 
Daha sonra kurum hizmetleriyle ilgili sunum yapan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Bulut, kurum hizmet binası ve personel durumu ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Verilen bilgilere göre: “İlimizin afetselliği, afet risklerinin neler olduğu ve bu risklere karşı alınan tedbirler anlatıldı. Ayrıca İlimiz Merkez Dere, Helkız, Çakallar ve Şehirüstü mahallelerinde heyelan ve kaya düşmesi nedeniyle hak sahibi vatandaşlarımıza yapılan 167 adet Afet konutları bitirilerek teslim edilmesi konusunda çalışmalar sürdürülmektedir." Ardından Müdürlük Müdahale birimi tarafından Valimize, Afetlerde Kullanılan Arama ve Kurtarma ile Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer silahlara karşı alınan tedbirlerde kullanılan araç, gereç ve malzemeler hakkında bilgiler verildi. Devamında ise Kentsel Arama ve Kurtarma ile kazalarda kullanılan çok amaçlı araçların tanıtımı yapıldı.
 
Valimiz sunulan bilgilerin ardından Müdürlüğün alt birimlerinin yöneticileri ile bir toplantı yaptı. Toplantıda kurumun faaliyetleri ve hizmetlerin sunulmasında karşılaşılan sorunlar ve varsa tıkanma noktalarına dair görüş alışverişinde bulunarak, çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
 
Valimiz yapılan toplantının ardından şu değerlendirmelerde bulundu: “Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz sivil savunmaya ilişkin hizmetlerin ilimiz genelinde etkin bir biçimde gerçekleştirilmesi için gerekli önlemlerin alınması ve olaylar sonrasında yapılacak iyileştirme çalışmalarını yürüten kurum ve kuruluşların koordinasyonun sağlanması noktasında faaliyet göstermektedir. Ben özverili çalışmalarından ötürü kurumumuzun idarecilerine ve personeline teşekkür ediyorum.” Valimiz ziyaretin ardından İl Müdürü Sinan Bulut ve şube müdürleri ve diğer ilgililere teşekkür ederek kurumdan ayrıldı.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.